SAUNOVÉ MATERIÁLY – VŠETKO ČO POTREBUJETE DO SAUNY

Dizajn každej sauny je iný.

Niektorí sa zameriavajú na dekoratívne štandardné línie, iní uprednostňujú inovácie a neustálu obnovu. Nech už preferujete ktorúkoľvek verziu, existujú určité zásady, ako je použitie saunových materiálov, ktoré sa neprehrievajú, a špeciálnych saunových materiálov, ktoré sú odolné voči teplu a vlhkosti.

Trvanlivosť, odolnosť proti vlhkosti a stabilita sú upravené tepelnou úpravou dreva. Náš vysoko špecializovaný proces transformuje vzhľad a dojem z tohto prírodného stavebného materiálu, aby dal vašej saune charakter. Niektoré druhy dreva si zachovávajú svoju útulnú a teplú svetlú farbu, zatiaľ čo iné ako magnólia, borovica lesná a jaseň sa stávajú tmavšími a elegantnejšími.

Tento proces je úplne bez chemikálií, bunková štruktúra dreva sa mení iba pridaním tepla a pary. Naša spoločnosť dováža len a výhradne saunové suroviny vyrobené z opätovne vysadených lesov.

Saunové obklady

Ponúkame veľa saunových obkladov z prírodných a tepelne upravených materiálov.

Obloženie, ktoré predávame, sú ideálné do sauny, pretože neobsahujú živicu a majú uzavreté uzly.

Akumulácia a distribúcia tepla v saune sú mimoriadne dôležité. Naše saunové obklady obzvlášť dobre reagujú na zmenu bunkovej štruktúry, rovnomerne vyžaruje teplo, neprehrieva sa, a preto sa nekrúti. Vyžarujú jemnú relaxačnú vôňu v kombinácii s príjemnou textúrou.

Saunové lavicové profily

Medzi našimi saunovými lavicovými profilmi nájdete absolútne bezuzlové a tepelne upravené borovicové dosky, ktoré tepelnou úpravou stratili obsah živice, takže ich možno bezpečne umiestniť aj do sauny.

Ich tepelná vodivosť a absorpčná schopnosť sú povrchové a extrémne minimálne.Naše lavicové dosky sú považované za kvalitné, ich opotrebovanie v saune je takmer zanedbateľné, takže je možné ich použiť aj vo vnútorných saunách.

Dnešné sauny, v ktorých sú zabudované dosky lavíc z termodreva, bez výnimky spĺňajú vysoké nároky na eleganciu a krásu.

Saunové konštrukčné príslušenstvá

Drevo, ktoré tvorí štruktúru sauny, je nevyhnutnou súčasťou každej sauny, či už ide o fínsku saunu, infrasaunu, alebo vonkajší saunový domček.

Nami predávané saunové stavebné rezivá a ukončovacie lišty sú kvalitné sušené hobľované a tepelne upravené severské výrobky s jednotnou hustou prstencovou štruktúrou a priaznivými fyzikálno-mechanickými vlastnosťami.

Saunové dvere a dvere pre parné sauny

Dvere do sauny, dvere do parnej kabíny alebo dvere do infračervenej kabíny z odolných materiálov od Fínskeho Importu sú distribuované v kompletných baleniach, v krabici. Balenie dverí do sauny obsahuje výplň z kaleného skla, hliníkové alebo 3 druhy dreveného puzdra, hliníkový pánt, kľučku dverí sauny, krytky skrutiek.

Saunové pece

Výber vhodnej saunovej pece nie je práve najjednoduchšia záležitosť.

Používanie fínskej sauny môže závisieť od mnohých vecí. Dôležité je brať do úvahy saunovacie návyky človeka, či preferuje suchú saunu alebo mokro-vlhkú saunu.

Umiestnenie konkrétnej kabíny môže výrazne ovplyvniť náš výber, pri vonkajšej saune musíte brať do úvahy počasie, veľkosť sauny, jej elektrické pripojenie a izoláciu.

Nami predávané saunové kachle sú najvyššej kvality na trhu, sú to špičkové produkty svetovej triedy tradičných fínskych a švédskych firiem.

Saunové infražiariče

Ponúkame vám dva typy infražiaričov, SENTIOTEC ECO FULL SPECTRUM a SENTIOTEC VITAE SCHOTT NEXTREMA

Oba infračervené žiariče sauny sú úplne odlišné, no poskytujú rovnaký efekt! NOVINKA!

SENTIOTEC vyvinul sklo s názvom Schott Nextrema, ktoré sa musí inštalovať pred infračervený žiarič, takže nepoškodzuje ľudské oko, ale prepúšťa všetky blahodarné lúče, tento produkt je veľmi obľúbený na nemeckom a rakúskom trhu.

Saunové riadenia

Riadenie sauny je potrebné zvoliť vždy pre vykurovacie zariadenie danej kabíny.

Je potrebné vziať do úvahy výkon ohrievača, ktorý sa má ovládať, ako aj to, či je z hľadiska svojej funkcie určený na súkromné ​​alebo verejné použitie.

Rozlišujeme dva druhy spôsobov ovládania, predávame externú riadiacu jednotku, s ktorou v našej saune vždy získame presnejší konečný výsledok ako pri klasickej saunovej piecke so zabudovaným ovládaním.

Kvôli odolnosti a bezpečnosti sú všetky naše saunové ovládače certifikované CE a naše rakúske produkty majú certifikáciu TÜV.

Saunové príslušenstvá

Pre stavbu saunovej kabíny sú nevyhnutné konštrukčné doplnky, ktoré fungujú ako neviditeľné prvky v rámovej konštrukcii sauny.

Vďaka voliteľnému príslušenstvu máte možnosť zostaviť si saunu, ktorá vyhovuje vašim špeciálnym potrebám.

Saunové doplnky

Doplnkom saunovej kabíny sú rôzne čistiace a hygienické prostriedky, ako aj meracie prístroje, ktoré podporujú pohodlie a presnosť.

Naše produkty zahŕňajú jednoduchšie, cenovo dostupnejšie príslušenstvo pre súkromné ​​sauny, ako aj pevnejšie a odolnejšie produkty pre verejné sauny.

Parné sauny

Parné kabíny našej doby prinášajú čaro tureckých kúpeľov do našich domovov.

Medzi blahodarné účinky pary patrí uvoľnenie svalov, odbúranie stresu a regenerácia. Parný kúpeľ je mimoriadne účinný aj pri zmierňovaní ochorení horných dýchacích ciest. Inhalácia je jedným z najúčinnejších liekov na problémy s dýchaním.

Parné kabíny sú mimoriadne účinné aj pri posilňovaní nášho cievneho systému a srdca, pretože zvyšujú tepovú frekvenciu, no krvný tlak zostáva konštantný a nemení sa. Zvýšené množstvo živín v kapilárach dostane voľnú cestu do rôznych častí nášho tela, čím posilní náš organizmus a zlepší naše zdravie.

Saunové izolácie

Izolácia saunovej kabíny je pri stavbe sauny nevyhnutná, ale rôzne typy saunových kabín je potrebné izolovať rôznymi spôsobmi. Infrasaunovú kabínu v interiéri nie je potrebné zatepľovať, ale odporúča sa.Zateplenie fínskej sauny býva 5 cm, ale v nevykurovanej miestnosti môže byť strop 10 cm izolácie sauny.

Začnite písať a stlačte enter pre vyhľadávanie

Kosár