Desať druhov dreva používaných do sauny

Desať druhov dreva používaných do sauny

Posted in Novinky - informácie

Každý dizajn sauny je iný – pre niekoho je dôležitá praktickosť, pre iného je dôležitejšia dekoratívna príťažlivosť. Bez ohľadu na to, aké rozhodnutie o vašej budúcej saune urobíte, je potrebné mať na pamäti niekoľko univerzálnych zásad, ako je použitie dreva na lavičky, ktoré sa neprehrieva a nevylučuje živicu, a výber interiérových materiálov, ktoré odolajú teplu a vlhkosti.

Používame aj tepelné spracovanie drevených materiálov za účelom zvýšenia životnosti, odolnosti voči vlhkosti a stability. Tento náš špeciálny proces pretvára vzhľad a dojem tohto prírodného stavebného materiálu a dodáva saune špeciálny vzhľad. Niektoré druhy dreva si zachovávajú svoj útulný a teplý svetlohnedý odtieň, zatiaľ čo iné – ako magnólia, borovica radiata a jaseň – stmavnú pre elegantnejší povrch. Tento proces je úplne bez chemikálií. Drevo sa spracováva iba teplom a parou.

Tu je návod na desať najobľúbenejších druhov dreva, ktoré ponúkame na použitie v saunách.

Obyčajná osika

Osika je strom z rodiny vŕbovitých, ktorý sa vyskytuje v Európe, Ázii a severnej Afrike. Je ideálnym materiálom na saunové lavice, keďže nevylučuje živicu, nestrapí sa a príliš sa neprehrieva. Jeho charakteristický svetlý tón a hladká textúra mu dodávajú atraktívny vzhľad a robia ho dokonale pretierateľným, takže ho možno použiť na vnútorné aj vonkajšie steny. Ponúkame mnoho interiérových saunových prvkov z prírodnej a tepelne upravenej vibračnej osiky.

Západný červený céder

Západný červený céder, vždyzelený ihličnan z čeľade cyprusovitých, tiež známy ako tichomorský červený céder, je ideálny pre lavice v saunách a interiéroch, pretože neživicuje, neprehrieva sa a je vodoodpudivý. Červený céder, ktorý sa pestuje predovšetkým v západnej Severnej Amerike, je známy svojou príjemnou, bohatou arómou a krásnou červenkastou farbou so širokou škálou prírodných odtieňov, vďaka čomu je atraktívny pre vonkajšie obklady.

Kanadský jedľovec/Zlatá borovica

Drevo Tsuga canadensis, tiež známe ako kanadská zlatá borovica alebo orientálna jedlička, je mäkké, hrubozrnné, svetložltohnedej farby a je vynikajúce na vonkajšie povrchy stien. Tento severoamerický materiál z mäkkého dreva z rodiny borovíc je odolný a bez uzlov a je tiež ideálny na použitie v saunách, pretože sa nekrúti a rovnomerne vyžaruje teplo. Kanadská zlatá borovica tiež vyžaruje jemnú, relaxačnú vôňu.

Obyčajná jelša alebo čierna jelša

Jelša obyčajná, známa aj ako drevo jelša čierna, je vďaka svojmu červenkastému tónu a príjemnej textúre obľúbená ako dokončovací materiál do sáun. Trváca, listnatá drevina z čeľade brezy, ktorá rastie v Európe, juhozápadnej Ázii a severnej Afrike, je tvrdým vodoodpudivým materiálom, ktorý sa neprehrieva. Jelšové drevo sa používa na výrobu rôznych interiérových saunových materiálov a produktov, je dostupné v tepelne upravenej a leštenej verzii.

Borovica

Borovica lesná je ihličnatý strom patriaci do čeľade borovice, ktorý sa väčšinou používa na vonkajšie steny v saunách. Ide o najrozšírenejší druh borovice, pestuje sa v celej Európe a Ázii. Drevo dobre reaguje na tepelnú úpravu, ktorá poskytuje exkluzívny vzhľad a v ponuke máme aj materiály sauny z prírodnej a neošetrenej borovice lesnej. Prirodzenú kresbu dreva je možné zvýrazniť špeciálnou technikou brúsenia.

Smrek obyčajný

Smrek, vždyzelený ihličnatý strom patriaci do čeľade borovice, známy aj ako smrek európsky, je takmer biely s jemným žltkastým nádychom – patrí medzi najsvetlejšie sfarbené ihličnaté stromy. Smrek, ktorý sa pestuje v severnej, strednej a východnej Európe, sa často používa ako drevený materiál a vo všeobecnosti je preferovaným materiálom na vonkajšie steny sáun. Prirodzený, atraktívny vzor dreva možno zdôrazniť brúsením.

Americký jaseň alebo Jaseň biely

Jaseň americký je trváci, listnatý strom, ktorý patrí do rodiny olív a rastie v Severnej Amerike. Cenný, odolný, pevný a dekoratívny drevený materiál, ktorého nádherná textúra krásne dopĺňa vonkajšie steny sauny. Náš tepelne upravený jaseň má tmavohnedý odtieň, ktorý má exkluzívny vzhľad a je možné ho brúsiť, čím zvýrazňuje jeho charakteristický vzor.

Radiata pine

Borovica radiata je ihličnatý strom patriaci do čeľade borovice. Vďaka svojmu rýchlemu rastu a vynikajúcej kvalite je jedným z najpestovanejších druhov mäkkého dreva v mnohých častiach sveta. Keďže je bez otvorených hrčí, drevo nevylučuje živicu, nepraská a neprehrieva sa, vďaka čomu je vynikajúce na výrobu saunových lavíc. Vďaka širokým doskám, brúseniu, ktoré zvýrazňuje prirodzený vzor, ​​a tepelnému spracovaniu poskytuje tmavší odtieň skvelú možnosť pre vnútorné aj vonkajšie krytiny.

Topoľ

Topoľ, ktorý patrí do čeľade vŕbových, má svetložltú prírodnú farbu a hladkú textúru. Patrí k rovnakému druhu ako na severnej pologuli rozšírená osika osiková (Populus tremula), ktorá je podobne ideálna na vytváranie saunových lavíc a vnútorných priestorov – drevo nemá otvorené hrče, nepraská, nevylučuje živicu a neprehrieva sa. Vďaka tepelnému spracovaniu, príjemnému, teplému vzhľadu a širokým doskám vzniká útulný, luxusný dizajn, ktorý je tiež perfektnou voľbou pre vonkajšie steny.

Magnólia

Magnólia, známa aj ako tulipánovník, patrí do čeľade magnóliovité, má krémový, zlatistý odtieň s tmavšími plochami a charakteristickou kresbou pripomína jaseň a borovicu radiata. Okrem nízkej hustoty je ideálny pre saunové lavice, vnútorné priestory a vonkajšie obklady. Široké dosky a tmavý odtieň dosiahnutý tepelnou úpravou dodávajú tomuto drevu, ktoré sa nachádza v Severnej Amerike, luxusný, exkluzívny povrch.

Začnite písať a stlačte enter pre vyhľadávanie

Kosár